Uudised » Koondise uudised » Peatreener Argo Kungla nimetas koosseisu koduseks MM- valikturniiriks

Eesti meeste saalihokikoondise peatreener Argo Kungla avaldas 20 mängijat, kes kuuluvad rahvusmeeskonna koosseisu 3- 7. veebruarini Tallinnas TTÜ Spordihoones toimuval MM- valikturniiril.

Eesti püüab pääset detsembris Riias peetavale finaalturniirile.

Marek Õige, 11.09.1984, Westend Indians (Soome), väravavaht, 38

Peatreener Argo Kungla, treenerid Veiko Raudsepp ja Arto Kotamäki, maššöör Toomas Juhanson, esindaja Olari Tammel

3- 7. veebruarini TTÜ Spordihoones peetaval meeste saalihoki MM- valikturniiril osalevad Soome (maailma edetabeli 2. koht), Eesti (8.), Taani (12.), Austria (23.) ja Hollandi (28.) meeskonnad.

Igal päeval on kavas kaks kohtumist. Eesti koondise mängud toimuvad 3. veebruaril kell 19 Hollandi, 4. veebruaril kell 19 Austria, 6. veebruaril kell 16 Taani ja 7. veebruaril kell 13 Soome vastu.

Paralleelselt Eestis toimuvaga mängitakse samaaegselt valikturniire nii Euroopas (Slovakkias, Poolas ning Sloveenias) kui ka Ameerikas ja Aasias. MM- finaalturniir toimub tänavu detsembris Riias, kuhu pääsevad lisaks korraldaja Lätile veel 15 koondist – 10 meeskonda Euroopast (iga valikturniiri kaks paremat, lisaks kaks paremat kolmanda koha omanikku), 2 Ameerikast ning 3 Aasiast.

Eesti meeste saalihokikoondis on osalenud kõigil kümnel MM- finaalturniiril, mis saalihokis peetud. Esimesel, 1996 Rootsis peetud MM- il pälvis Eesti 11. koha. Järgmistel MM- idel on Eesti tulemuseks olnud 10., 11., 12., 12., 11., 8., 7., 9. ja 8. koht. Eesti meeskonda kuulub mängijaid nii Eesti meistriliigast kui ka mitmete teiste riikide liigadest (Soome, Šveits, Rootsi, Norra). Osad mängijad on väliseestlased, kes välismaal sündinud ja üles kasvanud, aga sünnijärgsed Eesti Vabariigi kodanikud.

Saalihoki on pallimäng, kus väljakul on korraga viis mängijat ja väravavaht. Vajadusel võib väravavahi asendada kuuenda väljakumängijaga. Mänguaeg on 3x20 minutit, vahetused sagedased ning toimuvad jooksvalt. Mängu suunavad kaks väljakukohtunikku, tõsisemate määrusterikkumiste eest määratakse 2- ja 5- minutilisi karistusi. Rängemate rikkumiste korral võidakse määrata 10- minutiline individuaalne karistus või mängust eemaldamine punase kaardiga. Keelatud on vastase ja tema varustuse kinnihoidmine, löömine ja tõukamine. Lubatud on õlg-õla vastu kontakt. Lisaks on väljakumängijal keelatud palli mängida käe ja peaga, palli kepiga mängides ei tohi selle laba tõusta põlvest kõrgemale.