Uudised » Meistrivõistluste uudised » Toimus paf saalihokiliiga tutvustusüritus

Täna toimus Tallinnas Automaailmas paf saalihokiliiga nime kandvate Eesti saalihoki meistrivõistluste tutvustusüritus.
                Meistriliiga ja naiste liiga klubide, korraldajate ning meedia esindajate kokkusaamisega kuulutati 2012. aasta aprillis lõppevad 18- ndad Eesti meistrivõistlused avatuks.

Vaata ERR Spordi klippi!
                Delfi Spordi klippe vaata siit!

EESTI MEISTRILIIGA

Meistriliigas osaleb 6 meeskonda: SK Augur/Wasteland, Jõgeva SK Selver/Tähe, TTÜ SK/ Team Exel, Eesti  Maaülikooli SK, SK Saku Fortuna, Sparta Team Automaailm.

Meistriliiga põhiturniiril mängitakse kodus- võõrsil põhimõttel neli ringi.

Poolfinaalides, kus omavahel kohtuvad põhiturniiri võitja ja 4. koha saavutanud meeskond ning 2. koha ja 3. koha saavutanud meeskonnad, mängitakse kodus- võõrsil põhimõttel 3 võiduni. Poolfinaalide kaotajad selgitavad omavahelises mängus pronksmedali võitja.

Poolfinaalide võitjad selgitavad Eesti meistri omavahelistes mängudes kodus-võõrsil printsiibil 3 võiduni.

EESTI NAISTE LIIGA

Naiste liigas osaleb 6 naiskonda: SK Saku Fortuna, Eesti Maaülikooli SK, Tamsalu EBE, Sparta Spordiselts,

Kuusalu Eluterve Naine, Jõgeva SK Selver/Tähe.

Naiste liiga põhiturniiril mängitakse kodus- võõrsil põhimõttel kaks ringi.

Poolfinaalides, kus omavahel kohtuvad põhiturniiri võitja ja 4. koha saavutanud naiskond ning 2. ja 3. koha saavutanud naiskonnad, mängitakse kodus- võõrsil põhimõttel 3 võiduni. Poolfinaalide kaotajad selgitavad omavahelises mängus pronksmedali võitja.

Poolfinaalide võitjad selgitavad Eesti meistri omavahelistes mängudes kodus- võõrsil printsiibil 3 võiduni.

EESTI ESILIIGA

Esiliigas osaleb 11 meeskonda:Augur/Jäneda I, TVK Leegid, TTÜ SK/Ääsmäe, EMÜ SK II, Sparta Team Automaailm II, Viskoosa SK, Bändidos/Team Exel, Nõmme Kondors, Jõgeva SK Selver/Tähe II, Kunda SK Nordic, SK Maitim.

Esiliiga põhiturniiril peavad meeskonnad üheringilise turniiri. Esiliiga mänguaeg on sellest hooajast kõikides kohtumistes 3 x 20 min „puhas“ („seisev“), vaheaeg kolmandike vahel 10 min.

Veerandfinaalidesse pääseb põhiturniiri 8 paremat meeskonda, nende võitjad saavad edasi poolfinaalidesse ja nende võitjad omakorda finaalmängule.

3- 4. koha kohtumises mängivad poolfinaalides kaotanud meeskonnad.

EESTI TEINE LIIGA

Teise liiga põhiturniiri mängud viiakse läbi turniirisüsteemis 18 meeskonna vahel kahes alagrupis:

Põhi/Lääs: Sinimäe/Team Exel, SK Pro Sura, Tabasalu Spordikompleks, Paikuse Bullet, Augur/Jäneda II, SK Rapla, SK Tallinn United, Aegna Ajee, Saue SHK

Lõuna/Ida: SEB Jõgeva, Viljandi Metall, Valga Välk, Haljala, Tapa SHK, EMÜ SK III, Tartu SHK, Penetron (Tartu), Stora Enso Näpi SHK

Uuendusena kasutusele võetud 1/8- finaalidesse 16 parema hulka pääseb kummastki alagrupist 8 paremat. Kohtumiste võitjad pääsevad veerandfinaalidesse, nende võitjad poolfinaalidesse ja nende võitjad omakorda finaalmängule.

--------

Meistrivõistlustel mängitakse Exel Precision pallidega, mis on eraldatud Monkey Spordi poolt.