Uudised » Koondise uudised » Saalihokikoondis alustas MM- finaalturniiri 3:7 kaotusega Sveitsile

MM- finaalturniiril Göteborgis jäi Eesti meeskond avakohtumises kohe Sveitsi surve alla ning oli mängu teiseks minutiks juba 0:2 kaotusseisus.
Vastased lisasid esimese kolmandiku lõpus veel ühe värava.
Teise kolmandiku alguses mängupilt tasakaalustus, kuid peatselt tegid vastased lühikese ajaga veel kolm väravat ja Eesti jäi 0:6 kaotusseisu.
Seejärel jäi aga vastasmeeskond 2- minutiliste karistuste tõttu platsile 3 väljakumängijaga ning Eestil õnnestus kaotusseisu vähendada (Mats Tamme, söötja Jonas Thomsson).
Viimasel kolmandikul viskasid Eesti kasuks iluväravad Mats Tamme (söötja Kaspar Kallion) ja Kaspar Kallion (söötja Roman Pass). Sveits sai kirja ühe tabamuse, mis märgiti eestlaste omaväravaks.
Kohtumise lõppseis 3:7 (0:3; 1:3; 2:1).
Kohtumise parimaks Eesti poolelt tunnistati väravavaht Jarkko Saastamoinen.

Esmaspäeval kell 13 kohtutakse Norraga, kes avakohtumises jäi 6:7 alla Tšehhile.