Uudised » Saalihoki uudised » Eesti karikavõistluste juhend

Eesti saalihoki karikavõistluste juhend

1          Üldosa

1.1       Eesti karikavõistluste eesmärk on populariseerida saalihokit ja selgitada Eesti karikavõitja.

1.2       Võistlusi organiseerib ja juhib Eesti Saalihoki Liit koostöös osalevate klubidega.

1.3       Eesti saalihoki karikavõistluste juhend reguleerib Eesti meistrivõistlustel osalevate meeskondade vahel peetavate Eesti karikavõistluste läbiviimist. Konkreetsed korraldusküsimused reguleeritakse käesoleva juhendiga, mida täiendatakse pärast registreerimise lõppu. Üldküsimustes  lähtutakse  Eesti  meistrivõistluste juhendist.

2          Võistlussüsteem

2.1       Karikavõistlustel toimuvad sõltuvalt registreerunud osalejate arvust eelvõistlused (eelturniirid või eelringi mängud), seejärel veerand- ja poolfinaalid ning finaal.

2.2       Turniiri puhul mänguaeg täpsustakse, kõikides karikavõistluste üksikkohtumises on selle pikkuseks 3x20 min., mänguaeg  „puhas“ („seisev“), vaheaeg kolmandike vahel 10 min.

2.3       Turniirisüsteemis mängides annab võit normaalajal 2, viik 1 ja kaotus 0 punkti.

2.4       Turniirisüsteemis mängides arvestatakse võrdsete punktide puhul võistkondade paremusjärjestuse määramisel järgmist: omavahelis(t)es mängu(de)s saavutatud punktid, omavahelis(t)e mängu(de) väravate vahe, omavahelis(t)es mängu(de)s löödud väravate arv, üldine väravate vahe, üldine löödud väravate arv, loos.

2.5       Üksikkohtumistes peetakse viigilise tulemuse korral vahetult pärast mängu 10- min lisaaeg „äkksurma“ põhimõttel. Kui lisaajal väravani ei jõuta, selgitatakse võitja karistusvisetega.

2.6       Karikavõistluste üksikkohtumisi on lubatud läbi viia reedeti ja riigipüha eelsel viimasel tööpäeval algusega 19.30-20.30 ja nädalavahetustel algusega 12.00-20.00, lisaks meeskondade vahelisel kokkuleppel esmaspäevast neljapäevani algusega ajavahemikus 19.30-20.30. Turniirid võivad toimuda laupäeval või pühapäeval ajavahemikul 10.00-20.00.

2.7        Karikavõistlustega seotud kulud kannavad osalejad  vastavalt punktides 3 ja 4 sätestatule. Üldjuhtimise, auhindade, kohtunike määramise ja sõidukulu eest vastutab alaliit, kodumeeskonna ülesandeks on määrata mängule 2 pädevat lauakohtunikku.

3          Eelvõistlused

3.1       Eelturniirid või eelringi mängud viiakse läbi esiliiga ja teise liiga meeskondade vahel märtsis- aprillis 2013. Sõltuvalt osalejate arvust toimub 1-3 ühepäevast eelturniiri, kus igaühes osaleb kuni 6 meeskonda. Juhul, kui osalejate arv võimaldab pidada eelringi mänge üksikkohtumistena, kasutatakse seda võimalust.

3.2       Turniiride koosseisud või eelringide paarid loositakse. Õigus koduturniiril mängida on seda korraldaval klubil. Üksikkohtumise pidamisel on kodumeeskonnaks meistrivõistluste reitingus kõrgemal kohal oleval meeskond.

3.3       Eelturniiri korraldava klubi ülesandeks on turniiri läbiviimine, sealhulgas saaliüür, pädevate  lauakohtunike määramine, kohtunike tasud jm seonduv, mille katteks teeb korraldav klubi osalejate osavõtumaksu arved.

3.4       Eelringi üksikkohtumiste puhul tasub koduvõistkond saali eest ja kohtunikekulud katavad mõlemad võrdselt. Juhul kui üksikohtumine toimub saalis, mis asub mõlema meeskonna kodulinnas, tasub kodumeeskond saali- ja külalismeeskond kohtunikukulu.

3.5       Eelturniiridelt või eelringi mängudelt pääseb veerandfinaali kaheksa hulka 3 meeskonda. Kui peetakse 1 eelturniir, siis selle turniiri 3 paremat, kui 2, siis lisaks esimestele ka parem teine koht, kui 3 eelturniiri, siis iga turniiri esimesed. Kui mängud peetakse paarides, siis edasipääsejad täpsustatakse täiendavalt.

4          Finaalvõistlused

4.1       Lisaks kolmele eelvõistlustelt edasipääsejale saavad veerandfinaalidesse meistriliiga 5 meeskonda.

4.2       Veerandfinaalid peetakse aprillis- mais 2013  kaheksa meeskonna vahel üksikkohtumistena. Kõik paarid loositakse.

Kodumängu korraldamise õigus on meistrivõistlustel kõrgema koha pälvinud meeskonnal.

Veerandfinaali kodumängupuhul tasub koduvõistkond saali eest ja kohtunikekulud katavad mõlemad võrdselt. Juhul kui üksikkohtumine toimub saalis, mis asub mõlema meeskonna kodulinnas, tasub kodumeeskond saali- ja külalismeeskond kohtunikukulu.

4.3       Poolfinaalid peetakse 21. septembril 2013 ja sinna pääsevad

veerandfinaalides võitnud meeskonnad. Paarid loositakse.

4.4       Finaalmäng peetakse 22. septembril 2013. Juhul kui viimane karikavõitja

mängib finaalis, toimub mäng tema kodusaalis. Teistel juhtudel on õigus pidada finaalmäng oma kodusaalis meeskonnal, kelle koht meistrivõistlustel oli kõrgem.

Finaali kodumängupuhul tasub koduvõistkond saali eest ja kohtunikekulud katavad mõlemad võrdselt. Juhul kui üksikkohtumine toimub saalis, mis asub mõlema meeskonna kodulinnas, tasub kodumeeskond saali- ja külalismeeskond kohtunikukulu.

5          Registreerimine ja koosseisud

5.1       Karikavõistlustele registreerimise tähtaeg on 8. märts  info@saalihoki.ee

5.2       Eelturniiride korraldamisest huvitatud klubide sooviavalduse tähtaeg on 8. märts  info@saalihoki.ee

5.3       Meeskonna saab registreerida koosseisus, millega osaletakse Eesti meistrivõistlustel.

5.4       Poolfinaalides ja –finaalis saab mängida koosseisus, mis nende toimumise ajal kehtib.

5.5       Juhul, kui alates veerandfinaalidest meeskond teatab loobumisest, tehakse ettepanek asuda tema kohale paremuselt järgmisele meeskonnale. Juhul, kui ka see loobub, mängu ei toimu ja mänguks valmis olnud meeskond pääseb edasi mänguta.

6          Autasustamine

6.1       Eesti karikavõitjat autasustatakse karikaga.

6.2       Finaalis mänginud  meeskondade  liikmeid autastatakse medalitega (kumbki 25 medalit) ja eriauhindadega.