Liit » Kronoloogia

1993
Asutatakse Eesti Saalibändi Liit
Alaliidu presidendiks valitakse Andres Kull
Alaliidu peasekretäriks valitakse Tõnis Teesalu

1994
Saadakse Rahvusvahelise Saalihoki Föderatsiooni assotsieerunud liikmeks
Saadakse Eesti Spordi Keskliidu liikmeks
Alustatakse esimeste Eesti meistrivõistlustega

1995
Esimeseks Eesti meistriks tuleb Mustamäe SK Aeg
Euroopa lahtistel meistrivõistlustel Shveitsis saadakse 9. koht
Eesti Saalibändi Liidu presidendiks valitakse Ain Lillepalu

1996
Saadakse Rahvusvahelise Saalihoki Föderatsiooni täisliikmeks
Eesti meistriks tuleb Jõgeva SK Tähe
Maailmameistrivõistlustel Rootsis saadakse 11. koht

1997
Klubide Euroopa karikavõistlustel saab Jõgeva SK Tähe 9. koha
Eesti meistriks tuleb Jõgeva SK Tähe

1998
Eesti meistriks tuleb Mustamäe MC Aeg
Klubide Euroopa karikavõistlustel saab Mustamäe Aeg 10. koha
Maailmameistrivõistlustel Tshehhimaal saadakse 10. koht

1999
Eesti meistriks tuleb Jõgeva SK Tähe
Eesti meesjuunioride meistriks tuleb Jõgeva SK Tähe

2000
Eesti meistriks tuleb Jõgeva SK Tähe
Maailmameistrivõistlustel Norras saadakse 11. koht
Eesti meesjuunioride meistriks tuleb Jõgeva SK Tähe

2001
Saadakse Eesti Olümpiakomitee liikmeks
Eesti meistriks tuleb Jõgeva SK Tähe
Eesti Saalibändi Liidu nimetus muudetakse Eesti Saalihoki Liiduks
Eesti meesjuunioride meistriks tuleb Jõgeva SK Tähe
U'19 maailmameistrivõistlustel Saksamaal saadakse 10. koht

2002
Eesti meistriks tuleb SBK Bändidos
Maailmameistrivõistlustel Soomes saadakse 12. koht
Eesti meesjuunioride meistriks tuleb Jõgeva SK Tähe
Eesti meistriks naiste seas tuleb Jõgeva SK Tähe

2003
Eesti meistriks tuleb Jõgeva SK Tähe
Eesti meistriks naiste seas tuleb Tallinna Järveotsa Gümnaasiumi SK
U'19 maailmameistrivõistlustel Tshehhis saadakse 11. koht
Eesti meesjuunioride meistriks tuleb Jõgeva SK Tähe

2004
Eesti meistriks tuleb Jõgeva SK Tähe
Eesti meistriks naiste seas tuleb Jõgeva SK Tähe
Maailmameistrivõistlustel Shveitsis saadakse 12. koht
Eesti meesjuunioride meistriks tuleb Jõgeva SK Tähe

2005
Eesti meistriks tuleb TTÜ Spordiklubi
Eesti meistriks naiste seas tuleb SK Saku Fortuna
Eesti noortemeistriteks tulevad Jõgeva SK Tähe (U’13, U’15, U’19) ja SK Saku Fortuna (U’17)
U’19 maailmameistrivõistlustel Lätis saadakse 11. koht

2006
Eesti meistriks tuleb Jõgeva SK Tähe
Eesti meistriks naiste seas tuleb SK Saku Fortuna
Eesti noortemeistriteks tulevad Jõgeva SK Tähe (U’19), Jäneda SK (U’17), SK Favoriit (U’15) ja SK Favoriit/Ääsmäe (U’13)
Maailmameistrivõistlustel Rootsis saadakse 11. koht  (B- divisjonis 1. koht), mis tagab pääsu A- divisjoni.

2007
Eesti meistriks tuleb TTÜ SK
Eesti meistriks naiste seas tuleb SK Saku Fortuna
Eesti noortemeistriteks tulevad SK Saku Fortuna (U'15, U'17, U'19)  ja  Jäneda SK (U’13)
Eesti naistekoondis osaleb esmakordselt MM- i kvalifikatsioonimängudel, U'19 meesjuunioride maailmameistrivõistlustel Shveitsis saadakse 11. koht (B- divisjonis 3. koht) 

2008
Eesti meistriks tuleb TTÜ/Team Exel
Eesti meistriks naiste seas tuleb SK Saku Fortuna
Eesti noortemeistriteks tulevad SK Saku Fortuna (U'17,U'19), Jäneda SK (U’13, U'19T), Tamsalu/Oru (U'15T) ja Ääsmäe (U'15)
Maailmameistrivõistlustel Tšehhimaal saadakse maailma 10 tugevama hulgas 8. koht.

2009
Eesti meistriks tuleb Jõgeva SK Tähe
Eesti meistriks naiste seas tuleb Jäneda SHN
Eesti noortemeistriteks tulevad Favoriit (U'19), Paide-Järva (U'19T, U'11), Keila (U'17), Tamsalu (U'17T), Ääsmäe (U'15), Ferrata (U'13)
U'19 maailmameistrivõistlustel Soomes saadakse 9. koht (B- divisjonis 1. koht) ja naiste maailmameistrivõistlustel Rootsis 15. koht (B- divisjonis 5. koht), Jõgeva SK Tähe saavutab Euroopa klubide karikavõistluste finaalturniiril 7. koha                                                 

2010
Eesti meistriks tuleb Augur/A&A Kinnisvara
Eesti meistriks naiste seas tuleb SK Saku Fortuna
Eesti noortemeistriteks tulevad Aeg/Ferrata (U'19), Tamsalu EBE (U'19T), SK Favoriit (U'17), Jäneda SK (U'15), Jõgeva SK Tähe (U'13) ja Paide- Järva (U'11), SK Augur saavutab Euroopa klubide karikavõistluste finaalturniiril Lätis 7. koha 
Maailmameistrivõistluste finaalturniiril Soomes saadakse 7- 8. koht

2011
Eesti meistriks tuleb Augur/Wasteland
Eesti meistriks naiste seas tuleb SK Saku Fortuna
Eesti noortemeistriteks tulevad Saku Fortuna (U'19),Tamsalu U'19T), Jõgeva SK Tähe (U'17, U'13), Ääsmäe (U'15), Paide-Järva (U'11)
Koondnaiskond saavutab MM- kvalifikatsiooniturniiril Poolas 4. koha, U19 maailmameistrivõistluste A- divisjoni turniiril Saksamaal saavad meesjuuniorid 8. koha, SK Augur saavutab Euroopa klubide karikavõistluste finaalturniiril Poolas 2. koha

2012
Eesti meistriks tuleb Augur/Wasteland
Eesti meistriks naiste seas tuleb SK Saku Fortuna
Eesti noortemeistriteks tulevad Viskoosa SK (U'19),Tamsalu EBE (U'19T), Jõgeva SK Selver/Tähe (U'17, U'15, U'13), Sparta SS (U'11)
Meeste koondis võidab ülekaalukalt MM- kvalifikatsiooniturniiri Sloveenias ning saavutab finaalturniiril Šveitsis 9. koha, SK Augur saab Euroopa klubide karikavõistluste finaalturniiril Slovakkias 6. koha

2013
Eesti meistriks tuleb Jõgeva SK Selver/Tähe
Eesti meistriks naiste seas tuleb SK Saku Fortuna
Eesti noortemeistriteks tulevad Jõgeva SK Selver/Tähe (U'11, U'13, U'15, U'17), Ääsmäe (U'19) ja EMÜ SK (U'19N)
Naiste koondis jääb MM- kvalifikatsiooniturniiril Lätis viiendaks ja finaalturniirile ei pääse, U19 juunioride koondis saab MM- finaalturniiril Saksamaal B- divisjonis 3. koha, Jõgeva SK Tähe lõpetab Euro Cup' i Slovakkias 2. kohaga

2014

Eesti meistriks tuleb Jõgeva SK Tähe
Eesti meistriks naiste seas tuleb EMÜ Spordiklubi
Eesti noortemeistriteks tulevad Jõgeva SK Tähe (U'15, U'17, U'19), SK Noorus (U'11, U'13) ja EMÜ SK (U'20N)
U19 koondis saavutab juunioride MM- valikturniiril Hispaanias 1. koha, Jõgeva SK Tähe lõpetab Euro Cup' i Norras 3. kohaga, meeste koondis lõpetab MM- valikturniiri Slovakkias 2. koha ning MM- finaalturniiri Rootsis 8. kohaga

2015

Eesti meistriks tuleb TTÜ Spordiklubi
Eesti meistriks naiste seas tuleb EMÜ Spordiklubi
Eesti noortemeistriteks tulevad Sparta Team Automaailm (U11, U13, U15) ja Jõgeva SK Tähe/Olivia (U17, U19)
U19 koondis saavutab juunioride MM- finaalturniiril Rootsis 12. koha (B-divisjoni 4.), TTÜ SK lõpetab Euro Cup' i 5. kohaga, naiste koondis jääb MM- valikturniiri Poolas viiendaks ja finaalturniirile ei pääse

2016

Eesti meistriks tuleb SK LINK/Saku
Eesti meistriks naiste seas tuleb Sparta Spordiselts
Eesti noortemeistriteks tulevad Sparta Team Automaailm (U11, U17, U19) ja EMÜ SK (U13, U15)
U19 koondis saavutab juunioride MM- valikturniiril 1. koha, SK LINK/Saku lõpetab Euro Cup' i 3. kohaga, meeste koondis lõpetab MM- valikturniiri Tallinnas 2. kohaga ning MM- finaalturniiri Lätis 8. kohaga

2017

Eesti meistriks tuleb EMÜ SK
Eesti meistriks naiste seas tuleb EMÜ SK
Eesti noortemeistriteks tulevad HC Vipers Black (U9), EMÜ SK ((U15), Sparta Team Automaailm (U11, U13, U17, U19)
U19 koondis saavutab juunioride MM- finaalturniiril 10. koha, EMÜ SK lõpetab Euro Cup'i 3-4. kohaga, naiste koondis pääseb Itaalias toimunud valikturniirilt MM- finaalturniirile Slovakkiasse ja lõpetab .... kohaga

 

Eesti täiskasvanute koondmeeskond on võitnud 48, viigistanud 9 ja kaotanud 53 ametlikku mängu. 

Eesti U'19 koondmeeskond on võitnud 32, viigistanud 3  ja kaotanud 24 ametlikku mängu.  

Eesti naiste koondis on võitnud 12, viigistanud 3 ja kaotanud 19 ametlikku mängu. Eesti U19 neidude koondis on kaotanud 2 ametlikku kohtumist.                                         

(seisuga 31.10.17)

 

1997- 2016 on Eesti parimateks saalihokimängijateks valitud:

                                   

        1997               Arvo Kraam

        1998               Rain Raidna

        1999               Jüri Narits

        2000               Argo Kungla

        2001               Argo Kungla

        2002               Andro Sõber                          

        2003               Marko Saksing, Merli Kaljuve

        2004               Rein Kivi, Piret Peebo

        2005               Rein Kivi, Maaren Olander

        2006               Rein Kivi, Riive Tamm

        2007               Rein Kivi, Taiga Laur

        2008               Veiko Raudsepp, Katrin Saare

        2009               Rein Kivi, Kristi Lööper

        2010               Henrik Talme, Liina Üksik

        2011               Oskar Salm, Elen Marunevits

        2012               Roman Pass, Reti Väärt

        2013               Marek Õige, Merli Kaljuve

        2014               Marek Õige, Kati Kütisaar

        2015               Tanel Kasenurm, Liina Luih

        2016               Mats Tamme, Merli Kaljuve

 

 

                                                                                                                  

 

Eesti Saalihoki Liit on
Eesti Olümpiakomitee liige
 
© Eesti Saalihoki Liit | Pirita tee 12, 10127 Tallinn, Eesti | E-post info@saalihoki.ee | Tel: +372 502 6962 |